Liste over Repræsentantskabet maj 2020

BaggårdTeatret: Jakob B. Engmann
Bergens Universitet: Ulla Kallenbach
Bora Bora:Jesper de Neergaard
Bornholms Teater: Jens S. Boutrup
Cph-Stage: Morten Krogh
Danmarks Biblioteksforbund: Michel Steen-Hansen
Danmarks Dramalærerforening: Karsten Petersen
Danmarks Radio: Henrik Bo Nielsen
Danmarks Teaterforeninger: Lars Salling
Dansehallerne: Danjel Andersson
Dansk Skuespillerforbund: Linnea Voss
Dansk Sprog- og Litteraturselskab: Peter Zeeberg
Dansk Teater: Peter Mark Lundberg
Danske Sceneinstruktører: Christoffer Berdal
Danske Scenografer: Carsten Burke Kristensen
Danske Teaterjournalister: Rie Hammer
DATS: Pia Longet
Den Danske Scenekunstskole og Efter- og videreuddannelser (EVU): Mette Borg og Stine Macher
Den Jyske Opera: Lene Juul Langballe
Den Nationale Scene i Bergen: Stefan Larsson
Det Kongelige Bibliotek: Anna Lawaetz
Det Kongelige Teater: Kasper Holten
Dramafronten: Rhea Leman
Folkehøjskolernes Forening: Jakob Bonde Rasmussen
Folketeatret: Kasper Wilton
Folkeuniversitetet (Aarhus): Steen Tiedemann
Forlaget Multivers: Henrik Borberg
Golden Days: Svante Lindeburg
Grønlands Nationalteater: Susanne Andreasen
Grønlands Universitet: Birgit Kleist Petersen

Holberg Samfundet: Sune Berthelsen
Holbergske Stiftelse: Karen Skovgaard Petersen
Horsens Teaterfestival: Adelaide Bentzon og Iben Høgh Grøftehauge
Islands Nationalteater: Magnus Geir Thordarsson
Kit/ Metropolis: Trevor Davies
Københavns Teatersamarbejde: Nikolaj Lykke Jakobsen
Københavns Universitet/ Teatervidenskab: Karen Vedel
Landsdelsscenerne v/ Aarhus Teater: Allan Aagaard og Trine Holm Thomsen
Limfjordsteatret: Gitta Malling
Museet Alhambra: Rikke Rottensten
Odin Teatret: Per Kap Jensen
Organisationen af Danske Museer: Nils M. Jensen
Randers Teater: Peter Westphal
Reykjavik City Theatre: Magnus Thorbergsson
Roskilde Universitets Center /Performance Design: Anja Mølle Lindelof
Scenet: Gitte Skytte
Selskabet for Dansk Teaterhistorie: Janicke Branth
Skuespillerforeningen af 1879: Joen Bille
Svalegangen: Per Smedegaard
Talentskolerne (SGK): Gitte Gry Ballesheim
Teater Momentum: Marianne Klint
Teater Møllen: Nikolaj Mineka
Teater Nordkraft: Minna Johannesson
Teater V: Pelle Koppel
Teatercentrum: Henrik Køhler
Teatermuseet: Peter Christensen Teilmann
Tjódpallur Føroya: Jenny Petersen
Uafhængige Scenekunstnere: Cecilie Ullerup Schmidt
Vendsyssel Teater: Lars Sennels
Aarhus Universitet/Dramaturgi: Annelis Kuhlmann